Andrej Drbohlav: Psychologie sériových vrahů

200 skutečných případů brutálních činů sériových vrahů současnosti

Kdo je sériový vrah? Jak myslí? Jak žije? Jaké má fantazie? Proč touží po destrukci?

Teorie a skutečné příběhy zločinů očima behaviorálního patologa PhDr. Andreje Drbohlava. Projekt Seriovivrazi.cz tuto knihu doporučuje a nabízí k zakoupení za jedinečnou cenu:

Kniha představuje základy psychologie a behaviorální patologie sériových vrahů. Teoretická část se věnuje obecnému představení psychologické typologie těchto pachatelů, vývoje motivu, patologie chování, popisu rodiny a školy, deviací a duševních poruch, vztahů a fascinací. Jako praktickou ukázku různých podob tohoto patologického fenoménu uvádí stručné, srozumitelné a čtivé příběhy těch nejbrutálnějších sériových vrahů dnešní doby, a to od jejich dětství až do aktuálního stádia vyšetřování jejich násilných činů. Publikace je určena stejně tak široké veřejnosti se zájmem o stinné stránky lidské psychiky, jako i studentům a odborníkům z oboru psychologie, etopedie, sociologie, behaviorální či sociální patologie, psychiatrie či kriminalistiky.
Představuje soubor velmi kvalitně zpracovaných kazuistik, tedy více jak 200 příběhů jedinců s vysoce patologickým profilem osobnosti a chování. Ukazuje tak přehled příčin vzniku a projevu zla, násilí a bolesti. Kniha obsahuje velké množství fotografií, dopisů, psychologických rozborů a obrazů vytvořených pachateli. Poukazuje na systémová selhání, chybné úsudky psychiatrů, psychologů, soudců a pedagogů. Měla by sloužit jako prevence a výzva k větší ostražitosti. Upozorňuje na složitost a aktuálnost tohoto jevu a skryté nebezpečí, které číhá na svou oběť na jakémkoliv místě.
PhDr. Andrej Drbohlav se dlouhodobě věnuje analýze profilu sériového vraha a dalším extrémním formám behaviorální patologie a psychopatologie. Touto knihou odkrývá temné stránky lidské duše a na reálných příkladech ukazuje širokou variabilitu, komorbiditu a kauzalitu různých jevů. Nechá Vás nahlédnout do nitra antisociálního a vysoce přizpůsobivého predátora, do jeho fantazií plných mučení a bolesti, do duše komplikované a „zkažené“, do jedné z nejhorších forem patologie osobnosti a chování jaké v prostředí lidské společnosti mohou vzniknout.
info o knize: 472 stran, 17 × 24, vázaná – pevná; ISBN 978-80-247-4371-4; 
nakladatelství Grada, 2012. (Kniha Vám bude zaslána nejdříve 9. 1. 2013)

BĚŽNÁ CENA: 599,- Kč

NAŠE CENA: 564,- Kč

JEDNODUCHÝ FORMULÁŘ PRO OBJEDNÁNÍ KNIHY “Psychologie sériových vrahů”:

Jméno a příjmení (povinný údaj)

Váš Email (povinný údaj)

Váš mobil (povinný údaj)

Adresa pro doručení zásilky na dobírku (povinný údaj)

Vaše zpráva

Závazně tímto objednávám knihu "Psychologie sériových vrahů" od Andreje Drbohlava; cena: 569,- Kč (+ doprava 65,- ; + dobírka 32,-) tedy celkem 666,- Kč

—————————————–

Odborná recenze knihy:

V magazínu Psychologie Dnes (04/2013) vyšla výtečná recenze, kterou napsal etablovaný klinický psycholog PhDr. et PhDr. Radek Ptáček, Ph.D., MBA.

Komentáře