Psychologie masových vrahů je velmi významná kniha. Čteme ji se zatajeným dechem a rozštěpeným pocitem. Kazuistiky vyprávějí o nestvůrách a jejich hrůzných činech příčících se všemu lidskému, rozum se je snaží pochopit bez hněvu a zaujetí. Kromě lidí se zjevnou psychopatologií v kategoriích výstižně popsaných v této knize, kteří se stanou masovými vrahy v mírové i válečné společnosti, je pachatelem válečných masových vražd „normální člověk“ bez zjevné psychopatologie. Kniha Psychologie masových vrahů je výsledkem velké motivace a tvrdé, lidsky vyčerpávající práce. Výsledek je cenný. Přečíst by ji měl každý člověk, jehož zajímá co je lidské zlo.

MUDr. František Koukolík, DrSc., FCMA

Neuropatolog, univerzitní pedagog, autor úspěšných knih

 ——–

Kniha Psychologie masových vrahů je psána poutavě, svým obsahem a psychologickým rozborem osobností vybraných masových vrahů, přináší poučení nejen kriminalistům, ale jistě i široké veřejnosti. Právě ta vnímá tento druh kriminality velmi citlivě. Je potřeba říci, že v oblasti literatury faktu patří uvedená kniha v dané problematice, na samou špičku ledovce. Pro vše uvedené musím všem knihu doporučit k přečtení, pokud možno jedním dechem, tak jako jsem to udělal já sám.

plk. JUDr. Luboš Valerián, PhD.

Kriminalista, univerzitní pedagog, vedoucí týmu kriminalistů při krajském ředitelství policie MSk Ostrava

 ——–

Kniha Psychologie masových vrahů je mistrovské dílo světového formátu. Autor s chladným odstupem zkušeného vědce a přesto svižně a čtivě mapuje nejtemnější zákoutí lidské duše a společnosti, nicméně samotný text je psán svižně a čtivě. Kniha je na českém trhu mimořádně významná a ojedinělá. Autor dokazuje, že i náročné odborné texty se dají psát tak, aby je jedním dechem přečetl odborník i laik a oběma výrazně rozšířila jeho vědomosti. Dr. Drbohlav opět dokázal, že je nejen mimořádný odborník, ale též skvělý spisovatel.

Doc. PhDr. et PhDr. Radek Ptáček, PhD.

klinický a forenzní psycholog

 

Komentáře